Lucky Lindy

Tournament Information

Date: 04/01/2010
Tournament Location: Little Falls, MN
State:

MINNESOTA

Tournament Results

Sweepstakes

1. St. Cloud Tech; 336

2. Perham; 305

3. St. Buffaville; 246

4. Little Falls; 240

5. Sauk Rapids - Rice; 217

Creative Expression

1. Whitney Delaney; Perham

2. Jennifer Schroeder; Sauk Rapids - Rice

3. Reid Ronnander; Bemidji

4. Carly Hauck; Sauk Rapids - Rice

5. Maddy Wegener; St. Cloud Tech

6. Cheyenne Syvertson; Pequot Lakes

Discussion

1. Becca Huebsch; Perham

2. Jordan Rasmusson; Fergus Falls

3. Megan Jones; Bemidji

4. Erin Twohy; Sauk Rapids - Rice

5. Brittany Meyer-Madges; Little Falls

6. Rachiel Kennen; Orono

Drama

1. Natalie Peterson; St. Cloud Tech

2. Brigetta Roden; St. Buffaville

3. Shelby Kitterman; Sauk Centre

4. Marrie Wiegel; St. Cloud Tech

5. Liz Arnold; Sauk Rapids - Rice

6. Hannah Lorenz; Perham

Duo Interpretation

1. Adam Logeman and Danny Erickson; St. Cloud Apollo

2. Abby Kalina and Amber Kalina; Perham

3. Kayla Enstad and Lexi Zawatzke; Little Falls

4. Kris Gieske and Kyle Imdrike; Sauk Centre

5. Kronebush and Petschen; St. Cloud Tech

6. Ariel Rosen and Tabitha Peterson; Melrose

Extemporaneous Reading

1. Kjirsten Kroenke; Perham

2. Kayla Kaml; Bemidji

3. Emily Dehart; Bemidji

4. Brooke Wallington; Fergus Falls

5. Kelsey Widman; Walker

6. Kaitlyn Young; Perham

Extemporaneous Speaking

1. Ben Surma; Little Falls

2. Oliver Carrillo; Little Falls

3. Brody Hagemeier; St. Cloud Tech

4. Chad Robinson; Sauk Rapids - Rice

5. Andrew Moe; Pequot Lakes

6. Alexa Bulau; Eden Valley-Watkins

Great Speeches

1. Luke Weinzetl; St. Buffaville

2. Jasmine Schumacher; St. Cloud Tech

3. Madelyn Roseen; St. Buffaville

4. Elena Arvig; Perham

5. Paul Enger; Bemidji

6. Maddie Harr; St. Cloud Tech

Humorous

1. Dori Dotson; St. Cloud Tech

2. Jenifer Gilpatrick; Sauk Rapids - Rice

3. Philip Hoelscher; St. Cloud Tech

4. Andrew Riestenberg; Perham

5. Maggie Plattes; Pequot Lakes

6. Kiana Erickson; St. Cloud Tech

Informative

1. Michelle Ruszat; Sauk Rapids - Rice

2. Austin Voigt; St. Cloud Tech

3. Devan Odenbrett; St. Buffaville

4. Courtney Guck; Perham

5. Christine Kluempke; Melrose

6. Melissa Jensen; St. Cloud Tech

Original Oratory

1. Kari Mehr; St. Cloud Tech

2. Katie Biedler; Sauk Rapids - Rice

3. Taylor Smith; St. Cloud Tech

4. Cara Berger; Detroit Lakes

5. Katie Winter; Eden Valley-Watkins

6. Hanah McQueen; Pequot Lakes

Poetry

1. Alexis Roy; Little Falls

2. Analise Glover; Sauk Rapids - Rice

3. Summer Edin; Little Falls

4. Maddie McClellan; Perham

5. Ozzie Secundino; Orono

6. Holly Hoeschen ; Melrose

Prose

1. Rachel Potter; St. Buffaville

2. Emily Johnson; St. Cloud Tech

3. Maria Null; St. Cloud Tech

4. Jenna Tullis; Sauk Centre

5. Kenzi Kovan; Perham

6. Cassie Jankard; St. Buffaville

Storytelling

1. Niki Cote; St. Buffaville

2. Jon Burns; St. Cloud Tech

3. Brad Hoelscher; St. Cloud Tech

4. Mike Papas; St. Buffaville

5. Emily Ackerman; Sauk Rapids - Rice

6. Meagan Nouis; Little Falls

Comments

Add comment

Add Comment