2011 PBCFL February Tournament

Tournament Information

Date: 02/12/2011
Tournament Location: Palm Beach Central
State:

FLORIDA

Tournament Results

Extmeporaneous Speaking

1. Kevin Solove

2. Meyer Kizner

3. Timothy Deaver

4. Qasim Shirazi

Declamation

1. Anthony Nadeau

2. Mayrelis Huet

3. Corinne Thomas

4. Kim Bowen

5. Marisa McGlone

6. Rachel Trudden

Dramatic Performance

1. Joann Pierre-Paul

2. Delisa Stephenson

3. Alison Eitner

4. William Anderson

5. Julienne Somera

6. Jessie Clark

Duo Interpretation

1. Ferreira - Reynolds

2. Maldonado - Kilby

3. Colin - Jasmin

4. Roe - Hernandez

5. Crespo - Taveras

6. Fagan - Mastro

Original Oratory

1. Ashley Estimable

2. Bastion Pieri

3. Shoshana Davidson

4. Mitchell Fagan

5. Sarah Fluker

6. Jessica Valentin

Oral Interpretation

1. Cedric Williams

2. Kloee Ciuperger

3. Angelina Cave

4. Pamela Mora

5. Nathalie Dieujuste

6. Samantha Bilton

Novice Oratory

1. Erin Tufano

2. Gerald Djajaputra

3. Jordin Post

4. Briana Tautiva

5. Alissa Hughes

6. Kristen Charlestin

PF Debate

1. Silverglate - Goldstein

2. Sonntag - Taylor

3. Bagwell - Schiess

4. Velasco - Bravo

5. Noonan - Giuliano

6. Townsend - Ganon

LD Debate

1. Nathan Goodman

2. Natalia Castro

3. Chrysonthia Horne

4. Tanner Waters

5. Oliver Hanfmann

6. Justin Mendiguren

STUDENT CONGRESS

Altamonte Springs

1. Shawna Bilton (Dreyfoos School of the Arts)

2. Lyndsey Housman (American Heritage - Plantation)

3. Michael Boatright (Boca Raton Community HS)

4. Veronica Faison (Dreyfoos School of the Arts)

5. Alex Mendez (The King's Academy)

6. Joseph LaBauve (Jupiter HS)

Bradenton

1. Hannah Esquenazi (American Heritage - Plantation)

2. Morgan Baskin (American Heritage - Plantation)

3. Tess Saperstein (Dreyfoos School of the Arts)

4. Arsha Vuppuluri (Suncoast HS)

5. Jacqui Lowell (Atlantic HS)

6. Madison Dalton (Wellington HS)

Cocoa Beach

1. Kathy Long (Spanish River High)

2. Sarah Baldinger (Dreyfoos School of the Arts)

3. Danielle Zabrauskas (Jensen Beach HS)

4. Kiran Sonty (Atlantic HS)

5. Dalen Brauner (Seminole Ridge Community HS)

6. Eric Teller (Boca Raton Community HS)

Dunedin

1. Michael Arango (American Heritage - Plantation)

2. William Vazquez (American Heritage at Boca/Delray)

3. Joseph Huard (Dreyfoos School of the Arts)

4. Julie Fleishman (Boca Raton Community HS)

5. Nicholas Montante (Spanish River High)

6. Jared Sutton (American Heritage - Plantation)

Comments

Add comment

Add Comment