2011 Griffin Growl

Tournament Information

Date: 04/16/2011
Tournament Location: Lake Mary, FL
State:

FLORIDA

Tournament Results

Declamation
1.    Kiyun Kim    (Lake Highland Prep)
2.    Marc Lacognata    (Trinity Preparatory School)
3.    Preethi Raghavan    (Lake Highland Prep)
4.    Eric Hagen    (Lake Highland Prep)

Dramatic Performance
1.    Liam Philiben    (Trinity Preparatory School)
2.    Jake Teixeira    (Haggerty High School)
3.    Joseph Robillard    (Trinity Preparatory School)
4.    Megan McFadyen-Mungall    (Trinity Preparatory School)
5.    Daniella Hankey    (Haggerty High School)
6.    Jakayla Snipes    (Wekiva High School)

Duo Interpretation
1.    Faith Reynolds and Nehemiah Johnson    (Wekiva High School)
2.    Ansley Miller and Marc Lacognata    (Trinity Preparatory School)
3.    Jake Teixeira and Joanna Puccio-Ball    (Haggerty High School)
4.    Sam Morris and Tyler Hansen    (Lake Highland Prep)
5.    Adeola Alugbin and Andrea Carrasquero    (Bridgewater Middle School)
6.    Angelique Brumbaugh and Haley Brockway    (Bridgewater Middle School)

Extemporaneous Speaking

1.    Cameron Bonnewell    (Lake Highland Prep)
2.    Miles Saffran    (Trinity Preparatory School)
3.    Andy Hanzlik    (Lake Highland Prep)
4.    Joseph Robillard    (Trinity Preparatory School)
5.    Kush Karve    (Trinity Preparatory School)
6.    Austin Martin    (Trinity Preparatory School)

Lincoln Douglas Debate
1.    Nikhil Nandu    (Lake Highland Prep)
2.    Sebastian de Armas    (Trinity Preparatory School)

Original Oratory
1.    Abigail Loyd    (Timber Creek HS)
2.    Abby Ward    (Timber Creek HS)
3.    Alexandra Crosby    (Legacy High School)
4.    Alexis Soto    (Timber Creek HS)
5.    Eric Hagen    (Lake Highland Prep)
6.    Ellis Adler    (Sarasota High School)

Prose/Poetry Reading

1.    Cedric Williams    (Jupiter High School)
2.    Megan McFadyen-Mungall    (Trinity Preparatory School)
3.    Richelle Burke    (Trinity Preparatory School)
4.    Molly Wuerz    (Trinity Preparatory School)
5.    Daniella Hankey   (Haggerty High School)
6.    Samantha Hansen    (Timber Creek HS)

Public Forum Debate

1.    Mohammed Mays and Savannah Kirwan    (Timber Creek HS)
2.    Nick Maier and RJ McGregor    (Haggerty High School)

Comments

Add comment

Add Comment