2010 PBCFL #6

Tournament Information

Date: 02/06/2010
Tournament Location: Palm Beach Gardens
State:

FLORIDA

Tournament Results

Extemporaneous Speaking

1. Tiffany Hornback

2. MEYER KIZNER

3. Timothy Deaver

4. Brian Callahan

5. Matthew Hilleman

6. Matthew O'Sullivan

Declamation

1. Kaylyn Beasley

2. Athena Manera

3. Eric Gaspar

Dramatic Performance

1. Aldra Forrester

2. Marco Lopez

3. Bret Mahrer

4. Richard Preato

5. Joann Pierre-Paul

6. Michael Reynolds

Duo Interpretation

1. Larson - Wang

2. Mora - Milstein

3. Eitner - Brand

4. Butkevits - Cruz

5. Krecker - Luciano

6. Pluviose - Boatright

Original Oratory

1. Bo Lint

2. Neil Decenteceo

3. Bastion Pieri

4. Zachary Jenkins

5. Natasha Jean-Pierre

6. Jennifer Price

Oral Interpretation

1. Tangny Saballos

2. Samantha Bilton

3. Nathalie Dieujuste

4. Elizabeth Kennedy

5. Samantha Stein

6. Brittany Serrano

Public Forum Debate

1. Thomas - Chessman

2. Key - Simon

3. Burns - Schiess

4. Sleeth - Molina

5. Doss - Sacht

6. Solove - Lakhia

L-D Debate

1. Alexis Bravo

2. Chrysonthia Horne

3. Ford Filer

4. Angela Liang

5. Claire Zhang

6. Victoria Huhta

Student Congress--Altamonte Springs

1. Andres Ramirez (Suncoast HS)

2. Lee Parker (Wellington HS)

3. Kayla Morton (Suncoast HS)

4. Neil Hoffmann (West Boca Raton HS)

5. Mitchell Fratnik (Atlantic HS)

6. Michael Herman (West Boca Raton HS)

Student Congress--Bradenton

1. Tornelle Gomes (Palm Beach Lakes Community)

2. Sarah Baldinger (Dreyfoos School of the Arts)

3. Matt Bleefeld (Suncoast HS)

4. Jonathan Tate (William T. Dwyer H.S.)

5. Elhapo Mtundu (Royal Palm Beach HS)

6. Hugh Dunkley, Jr. (Dreyfoos School of the Arts)

Student Congress--Cocoa Beach

1. Emanuel McMiller (Palm Beach Lakes Community)

2. Hector Pina (Jupiter HS)

3. Matthew Oates (Seminole Ridge Community HS)

4. Alexander Bambula (Atlantic HS)

5. Blithe Parsons (Dreyfoos School of the Arts)

6. Joseph Hernandez (Jupiter HS)

Student Congress--Dunedin

1. Zachary Pastor (Spanish River High)

2. Nigel Frank (Cardinal Newman HS)

3. Connor Phillips (Boca Raton Community HS)

4. Ryan Huether (The King's Academy)

5. James Cloud (Suncoast HS)

6. Michael Drew (Jupiter HS)

Student Congress--Eustis

1. Jacqui Lowell (Atlantic HS)

2. Pete Ranspach (Boca Raton Community HS)

3. Anne Clark (Park Vista Community H.S.)

4. Kathy Long (Spanish River High)

5. Megan Schmidt (Boca Raton Community HS)

6. Emily Lucas (Boca Raton Community HS)

Student Congress--Fort Walton Beach

1. Zach Hudson (Dreyfoos School of the Arts)

2. Evan Baumel (Wellington HS)

3. Anna Vincent (Jupiter HS)

4. Julia Montejo (Jupiter HS)

5. Rachel Anderson (Dreyfoos School of the Arts)

6. Vanessa Bray (The King's Academy)

Comments

Add comment

Add Comment