2010 Huntley Fall Fest Novice and Varsity

Tournament Information

Date: 10/30/2010
Tournament Location: Huntley, IL
State:

ILLINOIS

Tournament Results

Sweeps

1. Shepard   
2. Lemont   
3. Buffalo Grove   
4. Cary-Grove   
5. Woodstock

Dramatic Duet Acting
1.    Chance Cutrano and Dan O'Sullivan    (Shepard)
2.    Aubree Tally and Danny Kulasik    (Lemont)
2.    Anna Jurievicute and Taylor Thomas    (Shepard)
3.    Allie Plansky and Christian Aldridge    (Huntley)

Dramatic Interpretation
1.    Chance Cutrano    (Shepard)
2.    Anna Jurievicute    (Shepard)
3.    Adrian Fait    (Huntley)

Extemporaneous Speaking

1.    Brandon Bencko    (Huntley)
2.    Parker Tweeten    (Cary-Grove)
2.    Ashley Knipp    (Huntley)
3.    Michael Dubinsky    (Buffalo Grove)

Humorous Duet Acting
1.    Heather Haney and Matt Gainer    (Shepard)
2.    Abby Walters and Kenny Garner     (Shepard)
3.    Andrey Privin and Angel Feder    (Buffalo Grove)
3.    Jessica Moritz and Lauren Simek    (Huntley)
3.    Taylor Little and Zoar Lopez    (Huntley)
3.    Bernard Gayton and Keaton Fahnestock    (Streamwood)

Humorous Interpretation
1.    Cody Schwartz    (Huntley)
1.    Cara Dohse    (Lemont)
1.    Samm Hilger    (Shepard)
2.    Emma Bueso    (Buffalo Grove)
2.    Taylor Little    (Huntley)
3.    Monica Stark    (Buffalo Grove)
3.    Sam Jones    (Shepard)

Impromptu Speaking
1.    Brandon Bencko    (Huntley)
2.    Marta Makowski    (Huntley)
3.    Payal Kumar    (Buffalo Grove)

Informative Speaking
1.    Kayla Huber    (Buffalo Grove)
2.    Hannah Jarman    (Shepard)
2.    Courtney Nisavic    (Shepard)
3.    Olivia Stepp    (Huntley)
3.    Leslie Kane    (Lemont)
3.    Madeline Weirzal     (Shepard)

Oratorical Declamation
1.    Rachel Landsman    (Stevenson)
2.    Zoar Lopez    (Huntley)
2.    Delia Ercoli    (Lemont)
2.    Lauren Gryzek    (South Elgin)
3.    Abby Walters    (Shepard)

Original Comedy
1.    Nick Dory    (Lemont)
2.    Christian Aldridge    (Huntley)
2.    Olivia Stepp    (Huntley)
2.    Samm Hilger    (Shepard)
3.    Monica Stark    (Buffalo Grove)

Original Oratory
1.    Arlinda Fasliu    (Woodstock)
2.    Kate Fundarek    (Huntley)
3.    Marta Makowski    (Huntley)
3.    Jessica Moritz    (Huntley)
3.    Courtney Nisavic    (Shepard)

Poetry Reading
1.    Enrika Grigorjevaite    (Lemont)
1.    Becky Radavich    (Lemont)
2.    Sara Lewis    (Huntley)
2.    Nathan Kievert    (Lemont)
2.    Leah Ellis     (Shepard)
3.    Melissa Dahl    (Huntley)

Prose Reading
1.    Jacob Custer    (Buffalo Grove)
1.    Karyssa Ercoli    (Huntley)
2.    Nathan Kievert    (Lemont)
2.    Doug Farley    (Shepard)
3.    Kate Darby    (Huntley)

Radio Speaking
1.    Dan O'Sullivan    (Shepard)
2.    Margo Vida    (Streamwood)
3.    Sarah Greene    (Huntley)

Special Occasion Speaking
1.    Samantha Kaster    (Huntley)
2.    Adrian Fait    (Huntley)
2.    Delia Ercoli    (Lemont)
3.    Sara Lewis    (Huntley)

Comments

Add comment

Add Comment